Strategie T.A.V. bedrijfsobligaties

Door de recente stijging van de risicopremie en gezien de grote omvang van de kredietmarkt (meer dan € 2 bln.) zijn investmentgrade- en hoogrentende obligaties in EUR aantrekkelijker geworden in de huidige omgeving van lage (en in feite zelfs negatieve) verwachte rendementen. De investmentgrade-markt is de laatste 10 jaar duidelijk veranderd en vooruitgegaan op het vlak van diversificatie qua landen en sectoren. Meer fundamenteel zijn de bedrijven in goeden doen en, nadat ze jaren de vinger op de knip hebben gehouden, kunnen ze sterke balansen, een lagere schuldgraad en herstelde marges voorleggen. De Europese activa zijn populairder geworden dankzij de voortdurende steun van de ECB (minimum tot eind 2018). Ten slotte lokt de lagere indekkingskost dan die van de dollar meer buitenlandse activa, zoals die van Japanse beleggers.

De Amerikaanse bedrijven leveren sterke winsten op dankzij het effect van de Tax Cuts and Job Act. Terwijl de schuldgraad gestabiliseerd is, zijn de winsten gemiddeld met 23 % gestegen. Niettemin is het landspecifieke risico in de VS toegenomen. Hoewel de energiesector profiteert van de hogere grondstoffenprijzen, worden de detailhandel en de media met enkele langlopende uitdagingen geconfronteerd, zoals het belang van e-commerce. Daarnaast woog de psychologische drempel van 3 % voor de Amerikaanse 10-jaarsrentes op de risicovolle activa. Voor een Europese belegger knibbelt de indekkingskost ten slotte een deel van het rentevoordeel weg. Als gevolg van de hogere rentes en de ruimere spreads sinds begin dit jaar is het totale rendement van investmentgrade-krediet negatief (-3,5 %). Bijgevolg handhaven we een voorzichtige positie ten aanzien van investmentgrade uit de VS. Volgens ons kunnen de risicopremies immers blijven stijgen dankzij de rijpende economische cyclus en de voldragen politieke risico's.


Nog altijd voorkeur voor Europees financieel krediet; coco's blijven favoriete instrument

We blijven de financiële sector overwegen t.o.v. niet-financiële sectoren. De financiële sector profiteert nu immers van betere fundamenten en relatief aantrekkelijke waarderingen (ook al vernauwen de spreads snel en situeren ze zich op lage niveaus). Hij wordt ook geholpen door de betere kapitaalreserves (en activakwaliteit), betere marges dankzij de stijgende rentes en de regelgeving. Verder hebben de bedrijfsresultaten voor het vierde kwartaal de degelijkheid van de bankbalansen bevestigd.

Binnen de financiële sector blijven coco's ons favoriete instrument. Ze profiteren namelijk van het herstel van de winsten, een kortere duratie en een zwakkere correlatie met Amerikaanse treasuries.

 

Converteerbare obligaties

Aangezien de kredietspreads zich zowel voor investmentgrade als hoogrentend op lage niveaus situeren, vormen converteerbare obligaties een interessante diversificatiebron. Converteerbare obligaties profiteren mogelijk van de groei die de aandelenmarkten dankzij de betere macro-economische context bieden en zijn minder gevoelig voor de stijgende rentes dan traditionele bedrijfsobligaties. Volgens ons bieden de Europese converteerbare obligaties een goede waarde voor hun prijs, aangezien de Europese aandelen tijdens de huidige groeifase zijn achtergebleven en er een beduidend opwaarts potentieel in de activaklasse zit.